„V první etapě si stavba vyžádá 172 milióny Kčs a po dokončení bude mít 300 lůžek v oddělení interním, dětském, neurologickém a kožním. Po závěru druhé etapy to bude 605 lůžek," informoval deník Rovnost ve vydání ze sedmého května 1986.

Po třiceti letech od zahájení výstavby se počet lůžek zastavil na nynějších 418. To se má však podle tamního ředitele Jiřího Jurníka změnit. „Od prvního července chceme otvírat šest ošetřovatelských lůžek následné intenzivní péče a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče. Ještě v tomto roce máme zájem na navýšení o deset akutních rehabilitačních lůžek a třicet ošetřovatelských," sdělil ve čtvrtek Jurník.

Konec éry gynekologů

Ten usedl do ředitelského křesla jako pátý šéf, kdy vystřídal Janku Bambasovou. Předtím zařízení vedli Jaroslav Daniel, Miloslav Janulík, Vladimíra Danihelková a poté už Bambasová s Jurníkem. Skončila tím éra ředitelů – gynekologů. Jurník je neurologem.

Po svém nástupu do funkce se zaměřil na zlepšení vztahů mezi zaměstnanci a pacienty. Právě chování některých členů personálů bylo terčem kritiky řady lidí. Zabývali se jí také představitelé Jihomoravského kraje. „Člověk se však nemůže zavděčit všem. Někteří jsou spokojení, jiní ne. Vím i o tom, že někteří pacienti se špatně vyjadřují také na sociálních sítích," uvedl Jurník.

Pomoc v břeclavské nemocnici před časem vyhledala například Hana Sklenářová. Její hodnocení bylo kladné. „Hospitalizovali mě na ortopedii a byla jsem tam s lékaři i dalším personálem spokojená," nezastírala Břeclavanka.

Do Břeclavi se jezdili učit

Ředitel z období mezi roky 1999 a 2003 Miloslav Janulík při vzpomínce na své působení lituje, že musel odejít od rozdělané práce. A to jen pár měsíců poté, co nemocnice přešla z okresu pod Jihomoravský kraj. „Břeclav dodneška nemá magnetickou rezonanci. Její pořízení jsem přitom plánoval už před čtrnácti lety," reagoval Janulík, jenž je nyní poslancem.

Po jeho odchodu z místa ředitele podle něj poklesla také úroveň předtím vyhlášeného oddělení gynekologie. „Gynekologové z celé republiky se jezdili do Břeclavi učit. I kvůli přednímu operatérovi Petru Dvořákovi. A moje nástupkyně jej vyprovodila ven, s tím, že se jí nehodí do konceptu," zlobil se i s odstupem času Janulík.