Starosta Oldřich Ryšavý poté oznámil, že v příští topné sezoně budou Břeclavané platit za teplo stejné částky. „Rozvody budou městu předány zpět k jednatřicátému srpnu 2015 s tím, že je nadále bude provozovat městská společnost Teplo Břeclav," uvedl starosta.

Že vytápění centra přejde pod městskou společnost, bylo jasné už před několika měsíci. Šlo však o termíny. „Dodatkem se významně sníží posun mezi předáním první etapy, což je oblast ulice Slovácká, kterou jsme měli získat k listopadu 2015, a druhé etapy U Splavu, kde jsme měli rozvody získat až v roce 2018. Vše tedy bude v jednom termínu a před začátkem nové topné sezony," doplnil Ryšavý.

Společnost Teplo Břeclav se tak stane výhradním dodavatelem tepla z centrálního zdroje. Předběžná kalkulace pro rok 2015, kterou představitelé města oznámili, je 635 korun za gigajoule včetně daně.

Nové vedení je pro

Podle jednatele Tepla Aleše Nešpora jde o významný krok, který ovšem naplní až podpisy na smlouvách. „Pro Břeclav je to samozřejmě dobře, ceny už se nebudou lišit v řádu stokorun ani korun. Ve středu města by se měla cena zlevnit v průměru o dvě stě korun za gigajoule," řekl Nešpor.

Přetahovaná o zákazníky v přibližně patnácti stech bytech sídliště Slovácká, ulici Dukelských hrdinů, 17. listopadu nebo U Splavu začala loni a vyvrcholila po několika týdnech letošního roku. Lidé se rozhodovali, pro kterou společnost se rozhodnou do budoucna. Smlouva vyprší v srpnu 2015. Nabídky posuzovala i speciálně vytvořená komise. Vyhrálo Teplo. A začaly rozsáhlé přípravy na vybudování soustavy vytápění včetně kotelen za patnáct milionů korun. „Máme už připravený projekt pro stavební povolení na všechny kotelny. Záleží také na novém vedení města, které je naším nadřízeným orgánem. Uvidíme, jaké stanovisko k tomu zaujme," oznámil jednatel společnosti s ujištěním, že od prvního září bude Teplo na dodávku připravené.

Nastupující představitelé radnice s postupem souhlasí. Vytápění městskou společností vyjádřili podporu. „Byli jsme o dodatcích informováni. Rozvody přejdou do rukou města v jednotný termín, což zamezí možným komplikacím. Bude dobře, že vytápění zajistí Teplo a bude to pod kontrolou města. V tom jsme zajedno," nechal se slyšet Milan Vojta (ANO 2011), jehož má pondělní ustavující zastupitelstvo potvrdit v pozici místostarosty.