„Za toto období jsme na zahraniční trhy vyvezli výrobky za více než sedmnáct miliard korun. V kategorii nárůstu exportu za stejné období jsme se umístili dokonce mezi dvaceti nejlepšími českými podniky,” řekl vedoucí kanceláře generálního ředitele Gumotexu Josef Horníček.

Pořadateli prestižní soutěže jsou Střední podnikatelský stav a Asociace na podporu podnikání České republiky. Soutěže, která je rozdělena do několika kategorií, se mohou zúčastnit všichni exportéři z České republiky s ročním objemem nad sto milionů korun.

„Těší nás, že se Gumotex pravidelně umisťuje mezi největšími českými exportéry. Co do objemu se sice nemůžeme srovnávat s takovými giganty, jako je například Škoda Auto, ale mezi českými exportéry rozhodně nejsme žádní troškaři. V hodnoceném roce 2010 jsme vyvezli na zahraniční trhy naše výrobky za 957 milionů korun. Z toho do zemí Evropské unie za 515 milionů korun,” vypočítal Horníček.

Gumotex dnes zaměstnává celkem 1280 zaměstnanců, z toho 1040 přímo v Břeclavi. Mezi hlavní vývozní artikl firmy patří nafukovací matrace do USA, dále výrobky pro automobilky a pěnové nebo zdravotní matrace do celé Evropy. V roce 2010 Gumotex vyvezl své výrobky do čtyřiatřiceti zemí světa.