Jak moc jste byla po shlédnutí konečných volebních výsledků zklamaná, co se vám honilo hlavou?

Politika a život vůbec je o výhrách i prohrách. Znáte to jednou jste dole, jednou nahoře.

Sledovala jste volby průběžně?

ČSSD v Mikulově má budoucnost. Jsme bezva parta, a tak jsme úplně přirozeně vytvořili volební štáb v Cafe Bárta. Vydrželi jsme až do konce, i když v Mikulove sčítaní hlasů trvalo docela dost dlouho.

Čím si vysvětlujete volební neúspěch? Asi jste čekali víc…

To je demokracie. Lidé řekli, že to tak má být. Respektujeme to. Do zastupitelstva se dostali tři naši kandidáti. Budou konstruktivní opozicí.

Co mohlo ovlivnit to, že vás a pana Štogla, tedy jedničku a dvojku mikulovské ČSSD, přeskočili kandidáti z nižších pozic? Mohlo se na tom podepsat dění kolem referenda a gymnázia, tedy témata posledních měsíců?

Je to možné, že se na tom odrazilo i referendum. Negativní kampaň, kterou vedla minulá a asi i budoucí radnice, sehrála určitě svou roli. Uvidíme, jak to s tržnicí v budově bývalé zbrojnice nakonec dopadne. Krajská příspěvková organizace (gymnázium pozn. red.) se stala zástupným předvolebním tématem, ke kterému se zneužíval i městský zpravodaj.

Oproti předchozím komunálním volbám ztratila sociální demokracie v Mikulově jeden mandát. Co říkáte na to, že volby ve městě už potřetí dopadly na předních místech velmi obdobně?

Máte pravdu. Myslím, že vždy vyhrají komunisti. Neříkám na to nic, je to vůle lidí.

Vydala se sociální demokracie v Mikulově před volbami správnou cestou?

Nemyslím si, že jsme udělali pro Mikulov málo. Ani to, že by naše volební kampaň neměla grády a byla vedená špatně. Chtěli jsme změnu, lidé po ní volali. Výsledku voleb se všichni diví.

Zůstáváte krajskou zastupitelkou. Neodradil vás výsledek těchto voleb od komunální politiky?

Ne. Myslím, že je možná dobré, že si na čtyři roky odpočinu, udělám si od mikulovské komunální politiky odstup. Dění v Mikulově ale budu dál sledovat. Jako krajská zastupitelka nechci ztratit kontakt s obyvateli města, spolky, penzisty…