Mikulov má od konce dubna nové webové stránky. Podle místostarostky Ilony Žiškové Vágnerové byla impulsem k jejich vytvoření snaha o lepší komunikaci s veřejností. Ne všichni jsou ale s jejich podobou spokojení. Lidé si stěžují hlavně na nepřehlednost diskuzního fóra, které komunikaci s úřadem spíše ztěžuje. Jiným vadí i to, že se na veřejném serveru musí zaregistrovat.

„Tento web vypadá tak, že se tu nikdo nevyzná. Registrace se mi povedla asi na patnácté. Městský web by měl sloužit široké veřejnosti. Měl by být jednoduchý a přehledný. Chcete v Mikulově zvýšit počítačovou gramotnost nebo se bojíte kritických příspěvků? A co na to veřejnost, pokud se sem někdo dokliká?“ ptal se v diskuzním fóru Krutikrk.

Červotoč měl ale opačný názor. „Kritizovat umí každý. To, že se zde nevyznáte, automaticky neznamená, že to je nepřehledné. Styl tohoto fóra je logický a využívá se na všech fórech, kde se dá očekávat hodně příspěvků. To, že jste se dokázal registrovat až popatnácté je také zajímavý ukazatel,“ odpověděl mu.

Do diskuze se na webu zapojil také Robocop. „Zdravím všechny příznivce „veřejných“ fór. Do uvozovek jsem dal slovo veřejných proto, že pokud se musíme registrovat, tak už to není pro každého. Mě by spíš zajímalo, proč mi ještě nikdo neodpověděl na moje téma! Tím hlavně myslím zastupitele. Ti se zdá se ještě také neorientují v novém kabátě mikulovských stránek. Na starém blogu jsem se měl aspoň s kým bavit, tady než někdo můj dotaz najde, tak už budou třeba další komunální volby,“ napsal.

Nové webové stránky se tak setkávají s kladnými i zápornými ohlasy ze strany uživatelů. „Ty pozitivní však převažují,“ myslí si místostarostka Mikulova Ilona Žišková Vágnerová. „Určitě nám všem bude chvíli trvat, než se nám dostanou pod kůži. Zejména lidé, kteří se starými stránkami pracovali často, mohou vnímat změnu jako komplikaci. Jsme si ale jistí, že až objeví spoustu nových možností, budou také spokojeni. Budeme moc rádi, pokud nové stránky zkvalitní komunikaci s veřejností a pomohou lépe informovat, protože o to primárně při jejich tvorbě šlo,“ dodala.

Člen Komise pro komunikaci s veřejností Jiří Kmet si myslí, že nové stránky tyto požadavky splňují. „Technicky i graficky jsou na dobré úrovni. Firma, která stránky dodala, je opravdu velmi renomovanou společností. Myslím si ale, že byly spuštěny předčasně. V nových stránkách vidím zejména možnost kvalitní prezentace města a podnikatelů, kteří na nich zdarma získali možnost nabídnout své služby,“ uvedl.