„Úroveň internetových stránek se zvedla s příchodem Dagmar Humpolíkové do kulturního života Vranovic. Stránky jsou dennodenně aktualizované a vycházejí z potřeb obce. Kdyby se o ně starala firma nebo někdo cizí, nebyly by tak oblíbené. Takto s nimi jejich autorka doslova dýchá," pochválil Humpolíkovou a její úspěšný web starosta Vranovic Jan Helikar.

Jelikož od prvního dubna Humpolíková střídá bývalého šéfa hustopečské kultury Radka Louba, vyvstávají nad osudem webu otazníky. „Nová nástupkyně paní Humpolíkové se už zaučuje a chce v nastavené kvalitě webu pokračovat. Jeho autorka ale slíbila, že nás nenechá na holičkách, když bude nějaký problém. Je to přece jen její dítě. Od grafiky až po obsah," věřil Helikar.

Druzí z osmnácti

Zlatý erb přinesl Vranovicím letos poprvé také ocenění za používání moderních technologií. Přes ně se mohou lidé na stránky dostat snáze i přes takzvané chytré mobilní telefony a moderní aplikace. Ocenění dostaly jako jeden ze sedmi z České republiky.

„Jsem rád, že za patnáct let pomohla soutěž ke zvýšení kvality webových stránek obcí a měst a poskytování informací nejen občanům, ale i náhodným návštěvníkům webů. Samozřejmostí se také stalo úsilí správců obecních a městských webových stránek o zpřístupnění kontaktu těm, kterým zdravotní hendikep neumožňuje běžnou komunikaci," vyjádřil se hejtman Michal Hašek.

V kategorii webových stránek obcí zvítězily z osmnácti přihlášených Petrovice. Jen s těsným rozdílem za nimi skončily stejně jako loni „webovky" Vranovic. Ty v roce 2011 získaly prvenství v soutěžní kategorii Elektronická služba.

Letos byl za Elektronickou službu oceněný zlatem web Tišnova s rezervačním systémem pro občany. Na druhém místě skončila podobná elektronická služba Bučovic. Na třetí příčce se umístily dvě elektronické služby z 38 přihlášených. Jedovnice uspěly s videožurnálem on-line a Sloup u Moravského Krasu se službou „Přečíst nahlas".

Kromě diplomů vítězové obdrželi fotoaparát, multifunkční tiskárnu, kameru, externí paměťové disky a další doplňky k počítačům. Ty mohou využít při dalším zlepšování webových služeb obcí a měst.