Závod v Novosedlech na Břeclavsku čeká začátek výroby v dubnu. Od ledna společnost postupně spouští závody v Hranicích, Stodu, Holicích a Jezernici. V březnu pak plánuje obnovit výrobu v Ledčicích, Šlapanicích a Řepově.

Bez nutné odstávky pokračuje i nadále výroba v Cihelně Kinský v Kostelci nad Orlicí. Závod v Týně nad Vltavou setrvá i nadále v režimu dlouhodobé odstávky.

Cihelna v Novosedlech dává práci na dvaašedesáti lidem.
Jak se rodí cihly? V prachu a horku. Podívejte se do cihelny v Novosedlech

Společnost ve svých závodech investovala do modernizace, zlepšování a zefektivňování výrobních procesů. „Naší vizí je plně automatizovat výrobní procesy. Ve Šlapanicích jsme nainstalovali robotickou linku s kamerovým systémem pro online vyhodnocování kvality výrobků,” informoval výrobní ředitel a jednatel společnosti Wienerberger Vlastimil Cech.

Společnost také investuje do aktivit spojených s udržitelným a odpovědným podnikáním.

Fruta Podivín. Ilustrační foto.
Fruta Podivín mění majitele. Slibuje zachování výroby i pracovních míst

Rok 2024 bude pro stavební trh rokem očekávání a pozvolného růstu. Podle generálního ředitele a jednatele společnosti Wienerberger Kamila Jeřábka je výhled do tohoto roku pozitivnější než na ten předchozí. „K rozhýbání trhu je třeba zvýšit dostupnost financování vlastního bydlení. Zásadním milníkem pro rok 2024 tak bude jednoznačně vývoj výše úrokových sazeb,” podotkl.