„Našemu řediteli to nevadí,. Navíc jeho dcera vystupovala v soutěži Česko hledá supertar, takže je chápavý. Ale neměl jsem problém ani v minulosti, když jsem měl vlasy do půl pasu,“ směje od ucha k uchu sympatický kantor.

Hudební nadání se u něj, podobně jako u někdejšího lídra chlapecké skupiny Take That, projevilo již v raném dětství. „Začal jsem zpívat už ve školce.

Vybrala si mě jedna paní učitelka, která už poznala, kdo má nějaké nadání. Pak jsem vystupoval i ve sboru,“ líčí se zaujetím.

V pubertálním období ale nabrala jeho pěvecká dráha nebývalé obrátky. „Na gymnáziu to byla jasná volba – rock. Měl jsem kapelu Antracit a Elvíra,“ pátrá v paměti. „Pak začala éra Robbieho Williamse a začali jsme ho imitovat.“

V roce 2004 tak spatřil světlo světa devítičlenný soubor, jenž napodoboval jednu z největších ikon popové scény posledních let. „Nápad zpívat písničky Robbieho nevyšel ale z mé hlavy. Byla to jedna paní, která již s námi nespolupracuje. Přiznávám, že jsem v té době znal jen dvě jeho největší hitovky,“ červená se.

Proto, aby se vžil do role uznávaného zpěváka, jemuž hudební svět ležel v dobách jeho největší slávy u nohou, měl nemalé předpoklady. „Myslím, že jsem před lety zaujal v televizním pořadu DO-RE-MI. Ale vyhrál jsem ji s operní písní tenoristy Bocelliho. V porotě byl tenkrát Karel Černoch, jeho dcera a syn,“ dodává na vysvětlenou.

Charisma břeclavského učitele, který se svou kapelou absolvuje za rok až šedesátku vystoupení, poznali fanoušci i v zahraničí. „Byli jsme na Slovensku v Košicích. Lidi byli moc spokojeni, rád na to vzpomínám.“

Do Velké Británie, rodiště Robbieho Williamse, by si Jan Pešák prozatím ještě netroufl. „To by nás asi vypískali a začali po nás házet rajčata,“ rozesměje se. Kdyby si třeba lidi ještě mysleli, že má opravdu vystoupit Robbie, jejda to by byl průšvih.“

V tuzemsku ale sklízí tradičně úspěch. „Lidi vždycky odchází spokojeni. Čekají na nás a chtějí také podpisy. Člověk, který viděl Robbieho na živo, mi dokonce říkal, že mám i lepší hlas. Určitě přeháněl,“ mávne rukou.

Břeclavský Robbie Williams si na koncertech neužívá pouze pohody a přízně rozvášněného publika. „Ve Výravě, což je královehradecký kraj, jsem propadl podiem. Všiml jsem si už před začátkem, že je tam zlomené prkno v podlaze, ale pak jsem na to zapomněl. Ale jak jsem upadl, tak jsem zpíval dál, pak se dostalo potlesku, byla to docela sranda,“ gestikuluje.