„Je to taková pojízdná lednice. Nádoba udržuje višňák či burčák při teplotě čtyři stupně Celsia. Při vyšší už by začal kvasit. Vydrží tak tři týdny. Tolik ani nemusí. Z burčákomatu většinou zmizí dřív. V republice jsme dosáhli jakéhosi prvenství. K padesáti nádobám s višňákem, které již lidé využívají, přibude v burčákové sezoně dalších deset," oznamuje jeden ze dvou jednatelů společnosti Burčákomat vinařství Valtice Jindřich Sobota.

Na Břeclavsku jsou umístěné burčákomaty dva. Ve Valticích a v Lednici.

A čím je například višňák prospěšný? Vysvětlila to odbornice Irena Kolouchová z Prahy: „To nejzdravější, co přináší, jsou vitaminy, minerální látky a antioxidanty, které mohou pomoci vylepšit kvalitu nehtů, pleti, vlasů, ale také pomoci upravovat hladinu cholesterolu."

A „zrychluje krok", jak se říká? Podle Kolouchové ne. „Pokud se stravujete přiměřeně zdravě, jíte ovoce, zeleninu, a pokud takového nápoje nevypijete několik litrů najednou, tak jeho účinky budou pouze pozitivní. Když nejíte ovoce a zeleninu, tak vám krok zrychlí i okurka, broskev nebo jakýkoli ovocný mošt," vysvětluje.

Nejranější vzpomínku na višňák má ještě z předškolního věku. „Moje prababička měla speciální hrnec s dvojitým dnem na výrobu višňové šťávy napařováním. Praděda ji kradl a nechával si ji trochu zkvasit, pil ji jako višňák a dával mi trošku cucnout, což babička nerada viděla. Naši předci to, co konzumovali, nevyráběli jen proto, že jim to chutnalo, ale i kvůli zdravotním účinkům," je přesvědčená Kolouchová.

Svou teorii o příznivých účincích burčáku má také Sobota. Jeho pití mu prý pomohlo zplodit syny. „Všichni tři se narodili v srpnu. Po burčákové sezoně bývám ve formě," směje se.

Kvasné nápoje patří podle něj již odnepaměti do oblíbených potravin nejen člověka, ale i zvířat. „Ta intuitivně vědí, co jim dělá dobře," tvrdí.

Firma má podle něj nové heslo. Upravuje přehled ročních období a zní: Jaro, višňák, burčák, zima.