„Zamíří přes hranice do Hranic na Přerovsku, čímž tedy poruší současná vládní nařízení. Teď ale vážně. Hranické muzeum nás oslovilo s tím, že by si naši rekordní kraslici rádo zapůjčilo na tradiční akci oslavy Velikonoc,“ popsala galeristka a malířova žena Jitka Vojtková.

Kvůli svým rozměrům museli Vojtkovi spolu s pracovníky muzea rekordní kraslici stěhovat oknem. „Dveřmi by kvůli svým rozměrům neprošla,“ zdůvodnila Vojtková.

V plánu je také jedna speciální kraslice přímo pro hranické muzeum. Sedmaosmdesátiletý malíř jižní Moravy ji namaluje na přání. „Nepůjde už o obří kraslici, ale bude velká,“ naznačil Vojtek.

V břeclavském očkovacím centru jsou připravení zahájit 8. března provoz.
Centra v Břeclavi a Hustopečích jsou připravená: v pondělí startují s očkováním

Velikonočně se Hranice vybarví na tradiční akci Vítání jara 27. března. Pokud tomu vládní opatření dovolí, připravený je bohatý doprovodný program.

Na prostranství za zámkem vyroste nový div Hranic, monumentální barevný ptačí strom se bude pyšnit čtyřiceti ptačími budkami. Chybět nebude ani pomlázkomat nebo Kraslicovník, bohatě ozdobený kraslicemi, který bude letos stát na travnatém prostranství za tamním zámkem.