Mezi skupinkami lidí je slyšet smích a znát pohoda. "Jsou tu dobří, příjemní lidé, krásné prostředí. Do Pavlova jezdíme pravidelně a rádi," svěřil se Jan Mácha, který s partou kamarádů přijel za vínem z pálavských svahů až Mariánských lázní.

Fronta je u kameninových hrnců se sádlem, dle libosti si ho sami mažou na chleba návštěvníci sklepa Vinařství Mikulský. Další fronta se těsní u pultu s vínem. "Máme se co ohánět, lidí přišlo hodně," říká usmívající se černovláska mezi naléváním vzorků vín.

Lidé si vybírají vína z katalogu, který obdrželi v místním turistickém informačním centru se zakoupením vstupenky. Na krku se jim houpou taštičky se sklenkou, některým přijde vhod i mapa s otevřenými sklepy.

Živo je i kolem Petra Šimkoviče z nedalekých Popic. "Vytáhl jsem kamarády, kteří přijeli z Českého Těšína, Děčína i Ostravy," říká se sklenkou vína v ruce.

Spokojenost projevuje i dívka ze skupiny, Tereza Onderková. "Je tu příjemná atmosféra, muzika, víno i ubytování," vyjmenovává, a vzápětí pokračuje ve zpěvu společně s cimbálovou muzikou.

Při finále písničky Nepij, Jano, nepij vodu pozvedají rozjaření pouliční zpěváci číše s vínem a veselým pokyvováním si hromadně přiťukávají. Večer s posledními mrazivými paprsky slunce nekončí. V kulturním domě začíná hrát cimbálová muzika Vonička.