Netradiční zahájení se uskuteční v sobotu v deset hodin dopoledne u břeclavského gymnázia. Připravená bude největší tříkolka na světě s obřími loutkami. „Skvělé pivo, kapely a jídlo na jednom místě. Navíc v Břeclavi. Nejde si přát víc,“ liboval si například Daniel Sudík, jenž se na slavnosti vypraví stejně jako tisíce dalších lidí.

Žízeň je zakázaná už od úvodu. Hned při startu u gymnázia bude pro všechny dospělé naražená bečka piva. „Letos jsme chtěli slavnosti ještě více oživit a přitáhnout pozornost lidí i ze středu města. Proto jsme pozvali herce z divadla Kvelb, kteří nás provedou městem,“ sdělil za pořadatele Jan Svoboda.

Účastníci se nejprve vydají k radnici, kde si od starosty převezmou klíč od podzámčí. Poté se přesunou do areálu pod zámkem. Tam se mohou těšit na zdravé jídlo. Chybět nebudou ani slané či sladké dobroty či hamburgery. „Letos jsme zapracovali na gastronomii, která je stejně důležitá jako hudební program,“ přiznává organizátor.

Festival otevře hudební vystoupení Xindla X, podvečer pak rozparádí skupina Mig 21. Vystoupí i Cocotte Minute, John Wolfhooker nebo Irnis a NighTeen SevenTies. „Letošní rok zahraje i skupina Škwor, která nabídne něco ze svého úspěšného turné,“ lákal na hvězdy programu Svoboda.

Na druhém pódiu se představí například písničkář David Stypka nebo legendární rapeři PSH. „Celý festival zakončí energická kapela Skyline,“ uvedl Svoboda.

Večer je navíc připravená ohnivá show.