„Na olympiádu jsem se moc těšila. I když vím, že želízek v ohni ze slovenské strany, není tolik. Přece jen jsem tajně doufala a ono to přišlo. Máme zlatou a i když vy Češi máte víc medailí, přece jen zlato je zlato," těší se břeclavská volejbalistka Lucia Slobodová.

Dvojice zatím neměla možnost sledovat olympiádu společně, protože jsou oba dost časově vytížení. „Ale vždy se informujeme o tom, jak se kdo umístil. I o zlaté medaili jsem se dozvěděla od Davida," tvrdí Slobodová, která fandí Slovákům i Čechům. „I ti jsou naši, pokud nesoutěží Slováci. Největší rivalita bude zřetelná při hokeji. V tom jsem totiž silný vlastenec," říká hrdá Slovenka.

A když se hokejové zápasy budou překrývat?

„Pokud budu sledovat doma, je to jasné. Pravděpodobně ale půjdeme ven, kde budu převálcovaná Břeclavany. Co se týká národnostní převahy a popichování, tak se nebojím, jsem na to, že jsem Slovenka hrdá," prozrazuje sedmadvacetiletá žena a doufá, že hokej do jejich vztahu příliš nezasáhne.

„Je pravda, že jsme neměli příležitost společně sledovat ani jeden bod z širokého programu her v Soči. Ale to není překážkou. Lucku jsem neprodleně informoval nejen o našich dosavadních úspěších, ale také o jejich prvním a zároveň posledním úspěchu," začíná s utahováním David Elsner.

Rodačka z Bratislavy však ihned reaguje: „Zatím posledním úspěchu."

Hokej bude pro dvojici stěžejní částí celých her. „Narážky na neúspěch, ať jedné nebo druhé strany probíhají již několik týdnů. Ale právě v tom je ta olympiáda hezčí a navíc budeme sledovat dvojnásobnou porci hokeje, což mi absolutně nevadí, ba naopak," říká s úsměvem fotbalista Charvátské Nové Vsi.

Zápasy českého týmu budou určitě sledovat v některé z restaurací. Tam je podle Elsnera vždy lepší atmosféra a taky cítit národní hrdost. „Doufám, že pokud v turnaji narazíme na Slovensko, tak nedají ani gól, protože Lucka nejen že je vlastenec, ale zároveň je taky hlasitá fanynka. Na druhou stranu by se tím aspoň vyřešil náš spor. Rozepře o to, kdo že je vlastně lepší," tvrdí šestadvacetiletý muž. „Samozřejmě, já to vím už teď," dodává vzápětí.

A jak to tipují? Lucii potěší jakékoli umístění před českými bratry. A David? Už jen kvůli Jágrovi chce, aby Češi hry vyhráli a v tom případě by Slovensku přál stříbro.