„Hustopeče se obecně představují jako město dobrého vína, a stejně je tomu i zde. Novinkou je miniatura vinařského hroznu, který se stal novým symbolem města. Z této miniatury mohou návštěvníci ochutnat víno odrůd Zweigeltrebe a Rulandské modré,“ představila stánek mikroregionu zaměstnankyně Turistického informačního centra Hustopeče Marcela Zelinková.

Kromě ukázky hanácko-slováckých krojů a bohaté historie zvou vystavovatelé denně na ochutnávku moravských vín, cimbálovou muziku, zajímavé osobnosti a širokou škálu propagačních materiálů.

„Stále větší oblibě se těší spojení sportu a vína, a tak zde letos představujeme návštěvníkům novou cykloturistickou mapu, která je provede celým mikroregionem. K již zavedeným kulturním akcím, jako jsou Burčákové slavnosti nebo Putování krajem André, by v letošním roce mohla přibýt akce nová – týkající se mandlí, ale nerada bych zatím prozrazovala více,“ doplnila Zelinková.

Veletrh Regiontour slouží také k příjemnému setkávání a k výměně zkušeností v oblasti turistického ruchu a jeho propagace.

„Důležitá je prezentace aktuálních akcí, jako je například blížící se Hustopečské skákání, ale i to, že se zde ukáží zajímavé osobnosti. Dnes je to účastník mistrovství světa v handbike Stanislav Bíza, loni to byl Petr Kuchař. Můžeme zde ukázat to, co na Hustopečsku děláme a pořádáme tak, aby se Hustopeče dostaly do povědomí lidí a turistů,“ uvedl starosta města Luboš Kuchynka. Stánek mikroregionu Hustopečsko už navštívila řada známých lidí.

KATEŘINA KOPOVÁ