O zahájení se postarala sobotní Summer opening party Fantazia Wonderland Night. „Akce plná fantasy dekorací a kostýmů a jedinečná show byla na náměstíčku v Merkuru. O zábavu se postarali DJ Fantastic a DJ Stenli. Tematické sobotní párty se budou konat vždy ve stejný zmiňovaný čas a na stejném místě za každého počasí,“ uvedla produkční kempu Marcela Čáslavová.

Výběr z programu
Červenec:
5.7. – skupina NOA, náměstíčko, od 19.00
8.7. – skupina Five Live, náměstíčko od 19.00
13.7. – travesti show, náměstíčko, od 21.00
15.7. – párty Piráti z Karibiku, náměstíčko, od 19.00
20.7. – folklorní večer, náměstíčko, od 19.00
27.7. – 8. ročník show letních extrémních sportů, pláž u velké Laguny, od 13.00

Srpen:
4.8. – skupina Na2fáze, náměstíčko, od 20.00
5.8. – Haloween párty, náměstíčko, od 19.00
8.8. – šermířské vystoupení, pláž u velké Laguny, od 19.00
26.8. – závěrečná show

Děti se také mohou vždy o víkendu těšit na animační programy s oblíbenými pohádkovými postavami a na dílničky pro šikovné ručičky. „Chybět nebudou ani sportovní aktivity, a to denně kromě soboty,“ zmínila produkční.

Každé úterý a sobotu budou navíc pravidelně od šesti hodin podvečer na pláži u velké Laguny vystupovat známá bavička Inka Rybářová a klaun Rybička.

Na své si letos přijdou i milovníci tance. Taneční energii bude v kempu rozdávat Lada Kománková. Opět v pravidelnou dobu – v úterý od sedmi hodin večer a v pátek od osmnácti hodin na náměstíčku. „Lada Kománková bude učit charleston, cha-chu, latinu, standard, salsu či sambu. Zájemci se naučí nejrůznější tance díky letním tanečním workshopům,“ řekla Čáslavová.

Této možnosti využije například Alena Kinclová z Hustopečí. „Do Merkuru jezdíme poslední roky pravidelně každé léto. K létu tanec patří, takže se určitě aspoň jednou zapojíme do nabízených lekcí,“ těšila se Kinclová.

Stejně tak vyrazí i na jedno z filmových promítání. Pasohlávecký autokemp totiž nabízí po celý červenec a srpen bohatou nadílku filmů. Promítají denně. První letní měsíc od půl desáté, v druhém měsíci pak od devíti.