„Nejsem oprávněný komentovat, jak probíhá a jak dopadne stavební řízení. Je to věc mezi jeho účastníky," uvedl Opálka.

V dubnu přitom tvrdil, že zastavěné podloubí si nedokáže představit a město něco takového rozhodně nepovolí.

Prodejnu na pěší zóně, kde byl dříve obchod s oblečením, začala před několika měsíci předělávat k obrazu svému drogerie Rossmann. Lidem z Břeclavi však vadí, jakým způsobem si počínala. Bednění, které chrání vnitřní stavební úpravy, totiž zasahuje přes podloubí a počmárali ho sprejeři.

Chyba jednatele

Jak se ukázalo, jednalo se o černou stavbu. „Největším viníkem jsem já," sypal si popel na hlavu jednatel společnosti Rossmann František Wagner. „Došlo prostě k tomu, že naše stavební firma začala dříve, než jsme stačili vyřídit stavební povolení. To je samozřejmě chyba. Děláme letos dvaadvacet projektů, Břeclav je jedním z nich. Z toho pramení i velký tlak na stavební firmu," vysvětloval.

Jeho vyjádření okomentoval na webu Břeclavského deníku i jeden anonymní čtenář. „Černá stavba musí zmizet. Tady si někteří myslí, že něco postaví načerno, pak zaplatí nízkou pokutu a věc je vyřízená. Pan Wagner předpokládá, že jsme tady všichni vesniční burani, které opije rohlíkem a uvěří mu ty nesmysly s opomenutou žádostí. Jen doufám že radnice nevyměkne. Toho zmršeného máme v centru Břeclavi už dost," zmínil člověk podepsaný jako reportér.

Rossmann nicméně podal dodatečné žádost o stavební povolení, kterou v současné době řeší odbor stavebního řádu. A ten musí prozatím mlčet. „Spis ještě není dokončený. Není vydáno rozhodnutí, takže ještě nemůžeme podat jakékoliv informace. Mohou se ještě vyskytnout nové skutečnosti nebo se něco změní," vysvětlila Jaroslava Rajchmanová z oddělení stavební úřad břeclavské radnice.

Pozměněný plán

Tajemník radnice připustil, že původní stavební záměr drogerie Rossmann byl jiný, než o jaký nakonec společnost zažádala. „Nejdříve chtěli jen svou prodejnu. Teď se jedná o zastavění celého průchodu," prozradil.

Bednění v místě podle jeho osobního názoru působí nezvykle, protože lidé byli zvyklí na původní stav. „Neříkám, že je to horší nebo jiné. Kdyby se tam zastavěly všechny průchody, zase by to vypadalo jinak," zamyslel se.

Budova, v níž Rossmann stavební úpravy provádí, nicméně není památkově chráněná. Musí se nicméně řídit zákonem nastavenými limity.