Povolal je jeden z místních, Ladislav Ráček. „Slyšel jsem ho výt. Běhal z jedné střechy na druhou, až zakotvil na té naší,“ vyprávěl redaktorce Deníku.

Psa za komínem po několikaminutovém přemlouvání a lákání na jídlo ze střechy sundal až velitel rakvických dobrovolných hasičů Martin Hycl. S kolegy dorazil společně s profesionály z blízkých Hustopečí. Pes následně skončil zpět u majitele.

Policejní auto, ilustrační snímek.
VIDEO: Honička skončila na poli u Velkých Pavlovic. Muže zastavilo až bahno

Deník v minulých dnech informoval rovněž o záchraně kočky, kterou se u Dolních Věstonic podle všeho snažili ulovit orli. Poraněné zvíře pak uvízlo na zamrzlé hladině Nových Mlýnů. 

Hasiči ho dostali na břeh a předali starostce Jaroslavě Rajchlové. „Odvezli jsme ji na veterinu do Velkých Pavlovic. Pak budeme hledat majitele. Kotě se nebojí lidí, je dobře živené,“ sdělila starostka. Současně poděkovala hasičům za dobrou práci.

V poslední době nejde o jejich jedinou pomoc zraněnému zvířeti na jihu Moravy. Nedávno zachraňovali rovněž kočku v Říčanech na Brněnsku. Nemohla se dostat z kanalizace.

Dvě jednotky hasičů ve středu odpoledne vyjížděly k záchraně vyděšeného psa, který pobíhal po střechách v Nové ulici v Rakvicích.Dvě jednotky hasičů ve středu odpoledne vyjížděly k záchraně vyděšeného psa, který pobíhal po střechách v Nové ulici v Rakvicích.Zdroj: Deník/Iva Haghofer

Ještě o něco dříve vytahovali ze zasypané železobetonové roury na Kyjovsku psa, jehož v pasti pokousaly nutrie.