Vašeho oblíbeného chlupáče, který je nedílnou součástí rodinného klanu, vyšetří totiž odborníci i v tento netradiční čas. „Lidé mohou volat na speciální pohotovostní linku,“ upozorňuje starostlivým hlasem zvěrolékařka Magda Jašková.

„Ale musí se jednat o akutní případ. V tom případě se s majitelem zvířete domluvíme na dalším postupu,“ vysvětluje sympatická žena, která se svou společnicí otevřela v Břeclavi veterinární kliniku.

Novostavba ještě nemá plot, poutací ceduli připevnili na dům sotva před pár dny. Pohled do útrob pochybnosti maže. Příjemná čekárna a samotná ordinace se může směle rovnat s moderními nemocnicemi – jen s tím rozdílem, že na lůžka v nich uléhají lidští pacienti.

„Na zařízení, které můžeme svým pacientům nabídnout, jsme hrdé. Myslím, že v tomto asi nemáme v Břeclavi konkurenci. Stejně jako v tom, jaké nabízíme ordinační hodiny,“ říká pyšně Magda Jašková.

A skutečně. Přijít na očkování či vyšetření s psem, kočkou, ale klidně i hadím obyvatelem domácího akvária můžete sedm dní v týdnů. Potěší i světácký rozhled dvou majitelek kliniky.

„Máme s kolegyní bohatou praxi z Prahy, kde jsme měly vlastní výjezdovou službu. Jelikož jsme ale chtěly mít vlastní prostory, kde bychom zvířata ošetřovaly, volily jsme i z finančních důvodů Břeclav,“ usmívá se mladá veterinářka, která je původem právě z Břeclavi.

Mladé ženy mají reálný pohled na svou práci. Jak říkají, na zachraňování zvířecích životů se zbohatnout nedá. Emancipace v tomto oboru podle nich došla tak daleko, že muž – zvěrolékař bude zanedlouho výjimečný úkaz.

„U chlapů hraje roli finanční stránka, takže veterinu studují především ženy,“ upozorňuje Magda Jašková, které se stala klinika zároveň i domovem.