Žáci se prostřednictvím výukového programu Tajemství Věstonické venuše v archeologickém muzeu v Dolních Věstonicích netradiční formou učí dějepis.

S lektorkou z Domu dětí a mládeže Mikulov Jiřinou Falkovou prošlo „pravěkem“ ve druhé polovině října celkem 162 žáků šestých tříd Základních škol Valtická a Hraničářů v Mikulově, Uherského Hradiště, Pohořelic a také primáni z mikulovského gymnázia.

Školáci v pracovním sešitě odpovídali na otázky ze života pravěkých lidí, jejich obživy i bydlení, lovu mamutů. Každý, včetně doprovázejících učitelů, si vyrobil z hlíny vlastní sošku venuše.

Po vypálení budou tato dílka – i se slohovými a výtvarnými pracemi dětí – vystavena v NoN-stop galerii na Kostelním náměstí a poté poputují za svými autory do škol.

Protože se projektová výuka Muzea a školy pod zámeckou střechou osvědčila, připravují zaměstnanci Regionálního muzea v Mikulově další zajímavá setkání s historií touto zábavnou formou.

Učitelé a žáci jsou srdečně zváni na pokračování v programu Tajemství římské mince, jenž je motivován pobytem římských legií v kraji pod Pálavou a odehrává se v jedné z nejnovějších expozic na mikulovském zámku.

Více informací se zájemci dozví v sekci Projekt pro školy na webových stránkách www.rmm.cz.

JIŘINA FALKOVÁ