„Dostala jsem nabídku od pořadatelů soutěže, kterou jsem předložila žákům. Ti byli nadšení a hned začali vymýšlet, co zajímavého by se dalo natočit a hlavně kde,“ uvedla učitelka Vladimíra Gottwaldová s tím, že se jedná o soutěž podporující výuku angličtiny na základních školách a nižších stupních gymnázií.

Žáci tedy měli vytvořit video ze svého okolí a pokud možno vtipně. „Návrhů na místo, kde bychom mohli točit, bylo více. Žáci se dívali i na videa z minulých let a moc se jim nelíbila. Podle dětí byla Lednice nejlepší,“ objasnila Gottwaldová a dodala, že největší událostí letošního roku ve světě je bezesporu královská svatba prince Williama a Kate. A tak se rozhodli pozvat je na líbánky právě do Lednice.

„Měli jsme představu, že natáčení potrvá maximálně tři hodiny. Sestavili jsme si dialogy a vyjeli jsme do Lednice. Nakonec jsme tam strávili osm hodin a po cestě zpátky už žáci v autobuse i usínali. Bylo to opravdu dost náročné,“ nastínila nelehkou práci při natáčení učitelka, která vybrala třídu 8.B.

U každé památky stojí jeden z Lichtenštejnů, který představuje například Janohrad nebo zámek. „Hodně nám pomohli i rodiče, například s kostýmy. A klip nám točil Petr Uher, což je tatínek naší žačky, a moc nám pomohl. Video má úspěch, ozvali se mi třeba i známí z Vídně, že ruší letošní dovolenou a určitě přijedou do Lednice. Když jsem to viděla poprvé, byla jsem nadšená, teď už tam vidím i pár chyb, ale to je dané profesí,“ smála se Gottwaldová.

Výsledek soutěže by mělo osm školáků se svou učitelkou znát už na konci dubna. Jejich učitelka doufá v to, že uspějí. Kdo by se chtěl na video podívat, může na stránkách školy na adrese www.slovacka.cz.