„Naši žáci si zvolili téma Digitální média. A na strojní fakultě Vysokého učení technického v Brně se účastnili týdenního kurzu. Tam se zájemci učili pracovat se širokým spektrem digitálních technologií pro oblast strojírenství, stavebnictví, architekturu a právě i digitálních technologií,“ popsala akci zástupkyně ředitele soukromé průmyslové školy Mirka Roučková s tím, že vysoká škola i firma chtějí tímto projektem poskytnout žákům kvalitní odbornou přípravu pro budoucí studium.

Jak dodala, počítačový program, se kterým žáci pracovali, získali v rámci projektu zdarma. Navíc po zpracování samostatné práce získají i celosvětově platný certifikát. Ten jim může usnadnit nejen studium, ale přiblíží je také k jejich vysněné práci.

„Studium se konalo přímo v budově vysoké školy. Na starosti nás měl lektor Filip Uhlíř, který nám předal hodně zajímavých a důležitých informací, ale hlavně byl ochotný nám některé věci zopakovat a vysvětlit třeba i desetkrát za sebou,“ byl s účastí na projektu spokojený žák třetího ročníku školy Alan Mrákava.

Na účastníky kurzů čekaly i dvě tematické přednášky. Jedna se týkala profesního poradenství a druhá pak 3D tisku. Ten si však bohužel žáci nemohli vyzkoušet, protože neměli k dispozici potřebnou tiskárnu.