„Máme šest dílen. Břeclavské TyfloCentrum pomohlo připravit tu, jež se zaměřuje na zrakově postižené. Žáci si vyzkouší chůzi se slepeckou holí a s klapkami,” nechala se slyšet učitelka Iva Šrámková.

Jak dodala, studenti si budou moci prohlédnout i nejrůznější pomůcky pro sluchově postižené. „Spolupracuje s námi Spolek neslyšících v Břeclavi. Ten bude předvádět ukázky znakové řeči a pouštět film,” řekla Šrámková.

Další dílna, kterou přichystala Remedia Břeclav, se bude věnovat canisterapii. „Přivezou s sebou dokonce i psa, který pomáhá lidem. Nebude však chybět ani schodolez. Prostřednictvím toho se žáci zase dozví, jak usnadňuje život nepohyblivým,” popsala Šrámková.

Miroslav Brychta zase učňům předvede svůj speciální sportovní vozík. „V tělocvičně gymnázia bude hrát s žáky tenis. K této příležitost jsme si dokonce zapůjčili čtyři vozíky,” prozradila učitelka s tím, že v budově internátu má navíc škola na internátě připravenou kavárnu pro zrakově postižené.

„Zájemci se však mohou podívat také na výstavu prací žáků zaměřenou na téma projektového dne a mnohé další doprovodné akce,” nalákala Šrámková veřejnost.