Kluci a holky ze sedmých a devátých tříd tak vyjádřili podporu těžce nemocné Karolíně Horské, jež tento týden oslaví dvanácté narozeniny. Dívka trpí nevyléčitelnou nemocí: spinální svalovou atrofií, podle lékařů se nejspíš nikdy nepostaví na vlastní nohy. Děti na jedné z mandal vyskládaly nápis Karolíně k narozeninám.

„Víčka sbíráme dlouhodobě a dáváme je do firmy, která je recykluje. Získané peníze chceme věnovat na její léčbu. Jedna mandala má tibetský motiv a souvisí s tibetskými dny. Podstatou všeho je, že ji na konci zboříme, protože na světě je vše pomíjívé,“ sdělila zástupkyně ředitelky Marta Zajíčková.

Kromě umělohmotných vršků se některé žákyně pustily do uměleckých děl z barevného písku. Ani tam nechybělo přání k blížícím se narozeninám.

„Chce to hodně trpělivosti,“ ví Zajíčková. Sesbíraná víčka odevzdají představitelé školy na konci školního roku. „I když peněz nebude moc, za pět set kilo víček asi tisíc korun, jsme i tak rádi, že jsme mohli přispět. Jde o symbolickou záležitost,“ dodala Zajíčková.

Před polednem se do vyzdobené tělocvičny přijela podívat také samotná Karolína s matkou.