Už jednou Břeclavský deník upozornil na černou skládku v zahrádkářské kolonii Na Širokých na pozemku města. Systematicky ji tam buduje starší muž ze Staré Břeclavi, který si kvůli podobnému problému „vysloužil“ i výpověď z bývalého zaměstnání. Přestože od té doby na místo několikrát vyjížděli strážníci, do dnešního dne nedošlo k nápravě. Naopak – na zahradu přibyly další čtyři hromady plesnivého chleba.

„Je to hrozné. Nemůžeme pomalu ani otevřít okno, aniž by sem vnikal zápach,“ postěžovali si manželé Pechovi, kteří bydlí naproti zahrady, kde muž věci skladuje.

„Navíc sem teď někdo přes noc přivezl čtyři hromady starého chleba, rohlíků, baget a knedlíků. Když to kolemjedoucí uvidí, budou si myslet, že sem mohou také něco přihodit a kopec bude narůstat,“ domnívají se Pechovi.

Muž si na městské zahradě postavil už i patrovou chatku, kterou asi před měsícem dokonce zastřešil. „Chová se, jako by mu pozemek patřil nebo ho měl alespoň v nájmu. Žádnou smlouvu s městem ale nemá,“ upozornili manželé.

Tchýně „skladníka“ dostala pozemek Na Širokých k užívání jako dočasnou náhradu. Pozemek obdělávala na černo. Nevyřídila si totiž nájemní smlouvu s novým majitelem, kterým je od revoluce město.

Vedoucí odboru vnitřních věcí břeclavské radnice Zdeněk Opálka sice před půldruhým rokem slíbil nápravu, muž si však z hrozeb městské policie ani radnice evidentně nic nedělá. „O problému Na Širokých vím. Upozornili jsme tehdy neoprávněného zahrádkáře, aby zboural chatu, kterou na pozemku města postavil. Slíbil, že to udělá, a zahradu vyklidí. To, že ji nechal v původním stavu, je pro mě novinka,“ uvedl Opálka.

„Spojím se s městskou policií a pošleme na místo hlídku,“ slíbil včera po telefonu.

Policisté už neoprávněné jednání v kolonii kontrolovali několikrát a dokonce i natáčeli na kameru pálení trávy. „Všechny podklady, které jsme získali, jsme předali k projednání městskému úřadu. Určitě tam ale zajedeme znovu,“ sdělil velitel břeclavských strážníků Zdeněk Herman.