Vila je od roku 2000 chráněna jako kulturní památka České republiky.

Tím nejzajímavějším jsou samozřejmě ceny. Na vývěsce realitky je nabízena za 29 milionů. Místní média však spekulují až o částce 35 milionů za celek.

Vila v Kozlovské  ulici č. 1388 se prodala za 100 000 000,- Kč.
V Praze se loni prodaly dvě stamilionové vily. Nejdražší byty jsou v centru

Nejlevnější byt v prvním patře (2+kk, 57 metrů čtverečních) je k mání za 5,1 milionů korun, naopak ten nejdražší ve třetím patře (3+kk, 141 metrů čtverečních) za 10,5 milionu korun. Vila je na prodej společně s projektem výstavby přilehlé kavárny, architektonicky sladěné s původním objektem.

Nejdráže prodané domy a byty v Praze:

Potencionální kupce může zmást, že při hledání na internetové stránce realitky je vila částečně překryta nápisem Prodáno. To však podle Daniela Čepa z realitní kanceláře nabízející vilu Kouřimku není pravdivý údaj. „To bohužel naskakuje automaticky. Podle mých informací vila zatím prodána není,“ řekl Daniel Čep.

Zahrála si v Ordinaci i v hororu

Ve vile se natáčela část seriálu Ordinace v Růžové zahradě. Jiní filmoví fajnšmekři si ji nemohli nevšimnout v hraném hororu Sousto, který se vysílal v rámci cyklu Velmi uvěřitelné příběhy a natočil jej v roce 1991 Igor Chaun.

Pevnostní skanzem, srub Březinka u Náchoda.
Opevnění Březinka: Místo, kde historie povstala z popela

Hlavní roli podivínského psychiatra, který se pře se svou staropanenskou sestrou o poslední sousto na talíři, si v něm zahrál Josef Abrhám.

Založení poděbradských lázní v roce 1908 podnítilo stavbu nových vil a penzionů s pokoji pro lázeňské hosty. Jeden z takových penzionů nechala vystavět Františka Geisselreiterová podle návrhu architekta Josefa Fanty. Fanta vilu navrhl roku 1910, stavbu provedla v letech 1913–1915 místní stavitelská firma Josefa Kocha. Dům nejprve nesl jméno Charitas a později Kouřimka podle rodiště manžela stavitelky, ředitele Geiselreitera. Ve třech nadzemních podlažích je celkem 5 oddělených bytů od 2+kk až po 4+1. Vila je kompletně podsklepena a je připojena na obecní vodovod a veřejnou kanalizaci. Na pozemku se nachází dvě garáže. Vila nabízí široké možnosti využití, od velkorysého vícegeneračního bydlení přes činžovní dům, až po rezidenční účely spojené s podnikáním.