Joo je nekonečnou studnicí příběhů a historek. Břeclavané a lidé z okolí ve středu poprvé navštíví představení, které láká na orginalitu a úspěchy z celého světa.

„Břeclav je velice živé a vtipné město. Mám na něj takové vzpomínky, protože jsem zde asi deset dní chodil do školy. Měl jsem tady kamarády, třeba přijdou, pokud jsou ještě naživu," přemítá Joo. Je nadšený. Aby ne…

„Od pondělí za námi byly desítky lidí, kteří říkali: viděli jsme vás v novinách, v televizi. Zájem je tady evidentní," pokračuje principál.

Ačkoliv poznal nejrůznější zákoutí Česka a exotických zemí, v Břeclavi je jako šéf cirkusu poprvé.

„Prošel jsem si město. Hledal jsem antikvariát a prodejnu knih. Jestli někam jdu, tak za památkami a koupit si knihy. Na náměstí mě zastavili asi čtyři lidi, což mě potěšilo. Kdo říká, že ho otravuje sláva, kecá. Každý je rád," tvrdí Joo a potahuje z doutníku.

Když má vyzvednout nejvýraznější lákadlo, zakroutí hlavou. Něco nebo někoho přednostně vychválit? Kdepak.

„Cirkus Joo je plný originálů. Letos máme třeba čtyři malé tygříky, s nimiž se rád chlubím. Za dva roky se u nás narodilo osmnáct tygrů. Těžko nás může někdo předčit," vypráví.

Návštěvníci uvidí kromě tygrů třeba show pirátů z Karibiku nebo největší druh papoušků, kteří vystupují společně s artisty.

„Klidně mohu říct, že lidi v závěru zůstávají sedět. Tleskají a skandují. Máme rovněž mongolskou hadí ženu, která vyhrála Zlatého klauna v Monte Carlu. Je toho spousta," líčí Joo.

Cirkus otevře dveře od středy do pátku vždy v pět hodin odpoledne, o víkendu pak o tři hodiny dříve. Poslední vystoupení je v neděli.

CHCETE ZÍSKAT LÍSTKY NA DO CIRKUSU? ČTĚTE STŘEDEČNÍ VYDÁNÍ BŘECLAVSKÉHO DENÍKU ROVNOST