„Těžko předjímat, co budou lidé připomínkovat nejvíce. V konceptu územního plánu jsou například sporné trasy silnic. Koncept vnímáme jako pracovní dokument, ke kterému budeme mít připomínky i my, orgány státní správy nebo třeba orgány ochrany území. Reaguje i na to, že je ve městě obrovská plocha pasivní záplavové zóny, která nám eliminuje výstavbu. Jde o spoustu ochranných pásem, se kterými si nevíme rady,“ krčil rameny břeclavský místostarosta Luboš Krátký.

Ten také poznamenal, že hodně připomínkovaná může být trasa kolem Zámeckých luk přes Kančí oboru směrem k sídlišti Na Valtické. „Tato silnice je navržená jako jedna z možných tras k odlehčení dopravě. Musím ale přiznat, že i my s ní máme trošku problém,“ prozradil Krátký.

Břeclavští budou mít ještě několik příležitostí zeptat se na veřejných projednáváních na vše, co je zajímá. „Lidé by svoje připomínky měli uplatňovat písemně. A to k čemukoli, čeho se koncept územního plánu týká. Připomínky budeme na radnici následně posuzovat a projednávat. Buď se shodneme a vezmeme je v úvahu, nebo ne,“ nechal se slyšet místostarosta mající mimo jiné na starosti územní plánování.