Zítra posoudí profesionální degustátoři prvních 279 vzorků od osmdesáti vinařství. Zatím dominuje odrůda Müller Thurgau před Muškátem moravským a Veltlínským červeným raným. U růžových vín vinaři přihlásili nejvíce Svatovavřineckého před Modrým Portugalem, u červených je tomu obráceně. Oblibu si postupně získávají také cuvée, tedy směsi více odrůd.

„Vína právě připravujeme na čtvrteční hodnocení. Další kolo bude následovat prvního listopadu. Už druhého by tedy mělo být jasné, kolik Svatomartinského půjde na trh," řekl hlavní sommelier Národního vinařského centra Marek Babisz.

V dalším hodnocení už ale podle něj nebude mladých vín tolik. Odhaduje, že zájem projeví zhruba šedesát firem a vzorků bude maximálně sto šedesát. I proto zasednou prvního listopadu v Národním vinařském centru ve Valticích už jen tři degustační komise.

„Většina vinařství přihlásila svá mladá vína na první hodnocení. Potřebují je mít totiž co nejdříve zatříděná, aby mohli začít lahvovat," vysvětlil Babisz.

Už i Sing Wine

Mezi tradiční výrobce Svatomartinských vín na Břeclavsku patří Réva Rakvice, Víno Mikulov nebo Vinné sklepy Valtice. Ty ho letos chtějí dodat na trh dvě stě tisíc lahví. Stejně jako loni.

„Svatomartinské má na Moravě dlouholetou tradici. Pro nás je zajímavé to, že můžeme nabídnout svěží ovocitá vína za přijatelnou cenu," sdělil ředitel Vinných sklepů Valtice Marek Šťastný.

To vinař Josef Valihrach z Krumvíře víno pod označením Svatomartinské na trh letos nedodá. „Svatomartinské sice uznávám, ale Vinařský fond ne," reagoval Valihrach s tím, že mladá vína s jeho rukopisem k ochutnání budou. Ovšem pod jinou značkou.

Naopak vůbec poprvé se do Svatomartinského pustilo Vinařství Sing Wine z Velkých Bílovic. „Po Svatomartinském je velká poptávka. Je to první nabídka mladých vín, která ukáže zájemcům, jaká budou vína letošního ročníku," podotkl majitel vinařství Tomáš Tetur.

A jaká vlastně musí mladá vína být, aby si vysloužila značku Svatomartinské? „U bílých a růžových je důležitá příjemná svěží barva a v chuti ovocité tóny. Na škodu není ani lehké perlení. Musí to být víno suché, s příjemnou kyselinkou, lehce pitelné. Mladost a ovocnost by měla dominovat také u červených odrůd, u portugalu pak spíše květinové tóny. Červené Svatomartinské víno je příjemné, lehce sametové a s nižším obsahem kyselin," popisoval Babisz.