„Prosíme rodinné příslušníky i pacienty o trpělivost a shovívavost. Jsme v úzkém kontaktu s hygienickou stanicí a jakmile chřipková epidemie poleví, vedení nemocnice nebude zákaz návštěv prodlužovat ani o den déle,“ uvedl ředitel kyjovské nemocnice Igor Kalix.

Uzavření lůžkových oddělení si vyžádala chřipková epidemie. Virus chřipky může být podle Kalixe nebezpečný.

„Pravdou je, že virus způsobující tento typ chřipky je tak závažný, že zatímco u zdravého člověka po pár dnech zcela a bez následků odezní, u pacientů s vážnějšími onemocněními by mohl mít fatální následky,“ zdůraznil.

Stejná opatření přijala i nemocnice v Hodoníně, kde rovněž platí zákaz návštěv do odvolání. „V současné chvíli nemohu sdělit, jak dlouho bude zákaz platit. Vše záleží na aktuálním vývoji chřipkové epidemie. V průběhu pátku a soboty jsme však zaznamenali poměrně velký nárůst počtu nemocných akutní chřipkou,“ sdělil Antonín Tesařík, jenž je pověřený řízením nemocnice.

V počtu nemocných je nyní Hodonínsko nejpostiženější v Jihomoravském kraji hned za Brnem. Akutní respirační onemocnění již překročila práh epidemie a jejich počet stále roste.

Autorka: Hana Raiskubová