Změny budou výrazné, předpokládané náklady jsou skoro sedmačtyřicet milionů korun. Informovalo o tom vedení města. Současně přislíbilo, že stávající sportoviště nahradí hřiště odpovídající jednadvacátému století.

„Projekt rekonstrukce vznikl již před patnácti lety, tehdy na ni ale nedošlo. Hřiště je tedy ve stejném stavu, v jakém bylo v roce 1984, kdy se škola otevřela. Tartan běžeckého oválu je děravý, jsou v něm praskliny a vybouleniny. Rovněž travnaté hřiště je nerovné. Chybí herní prvky, takže ani děti ve školní družině si nemají kde hrát,“ uvedli představitelé radnice.

Více jak dvacítka zaměstnanců břeclavské nemocnice se v pondělí v pravé poledne sešla před vstupem do areálu. Vyjádřili podporu celorepublikové stávce a poukázali na nedobrou situaci ve zdravotnictví.
VIDEO: Zdravotníci v Břeclavi protestovali před nemocnicí. Vadí jim kroky vlády

Zvelebený areál bude přístupný veřejnosti, přibýt má rovněž množství zeleně. Radnice vybere firmu v soutěži, jasno o ní bude 20. prosince. Práce pak začnou nejspíš v březnu.

Vedení Břeclavi nechá opravit sportoviště u Základní školy na Valtické. Takhle má podle vizualizací vypadat.Vedení Břeclavi nechá opravit sportoviště u Základní školy na Valtické. Takhle má podle vizualizací vypadat.Zdroj: město Břeclav

Čeho se týká modernizace hřiště Na Valtické?