„Reprezentační prostory zámečku jsme vyzdobili tematickými květinovými vazbami a instalacemi s vánočními motivy, tentokrát v historickém duchu. Květinovou výzdobu připravují již tradičně posluchači a vyučující Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně,“ prozradil prorektor Mendelovy univerzity v Brně Jindřich Neruda.

V sobotu i v neděli se mohou přijít lidé nechat inspirovat od devíti hodin dopoledne až do půl páté odpoledne.

Jak dodal Neruda, každý, kdo o víkendu do loveckého zámečku Lichtenštejnů zavítá, se může těšit nejen na zajímavý kulturní zážitek, ale také na drobný dárek.

Pošta pro Ježíška

U stromečku si spolu zazpívají i Bořetičtí. V sobotu od desíti hodin dopoledne na tě totiž čeká celodenní jarmark, na němž vystoupí tamní děti z mateřské či základní školy, žáci Základní umělecké školy z Velkých Pavlovic, členové křesťanského společenství dětí a mládeže z Bořetic a okolí Světýlko, chrámová schola Deo Gratias či mužácký sbor Svodničan z Bořetic.

Akci spolu s vedením obce připravují bořetičtí dobrovolní hasiči, a to na sóle u kulturního domu. Děti si budou moci vytvořit přáníčka nebo vypustit balónek s přáním pro Ježíška.

O předvánoční atmosféru mají postaráno i ve Velkých Pavlovicích. V neděli se totiž na tamním náměstí koná velký jarmark spojený s bohatým kulturním programem. Začíná v deset hodin dopoledne a kromě různých vystoupení se mohou návštěvníci těšit například na Ježíškovu poštu či dílnu, kde si vyrobí dárky.

K Vánocům neodmyslitelně patří Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Společně si ji zazpívají lidé v mikulovském hotelu Galant v neděli navečer.

„Novinkou jsou sólisté. Virtuosi di Mikulov si vždy zvali na Vánoční koncert sólisty z Brna či Olomouce. Tentokrát sbormistryně Zuzana Pirnerová vsadila na vlastní členy sboru a připravila je k sólovým partům. Sborový part si i letos zazpívá několik hostujících zpěváků,“ pozval milovníky Rybovky člen souboru Svatopluk Vrbka.

Se souborem nacvičovali po dva úterky i zájemci, kteří k souboru nepatří. I tím bude rozhodně koncert, který začíná v šest hodin odpoledne, zajímavý.