Majitel hotelu Hraniční zámeček Jan Kašník požádal o změnu územního plánu. Chce totiž v jeho sousedství postavit rekreační zařízení pro turisty, které bude složit k jejich tělesné regeneraci. Součástí zařízení bude bazén, posilovna, parní masáže, vířivka, sauna i dráha na bowling.

„Plánovaná stavba spadá do katastru Lednice. Jde o rekreační zařízení pro turisty. V současné době se řeší změna územního plánu. Byli jsme přizváni k jednání, protože máme v této lokalitě sousední pozemky. Ke změně územního plánu jsme se vyjádřili kladně,“ uvedla starostka Hlohovce Marie Vlková.
Starosta Lednice Libor Kabát potvrdil, že se jedná o podnikatelský záměr, na němž se obec nepodílí. „Momentálně řešíme změnu územního plánu. Projekt je zatím v první fázi, kdy se čeká na vyjádření orgánů státní správy,“ doplnil starosta.

Pokud tedy podnikatel získá potřebné povolení, začne stavět už příští rok. „Stavbou nového rekreačního zařízení chceme nalákat hosty, aby u nás zůstávali více dní. Druhým důvodem je to, že díky wellness studiu budou mít vyžití i při špatném počasí,“ prozradil svoji strategii Jan Kašník.
Investici podnikatel odhaduje na třicet až pětatřicet miliónů korun. „Zařízení budou využívat převážně hoteloví hosté, pro které jsou tyto služby určeny.

Mohou je ale využívat i lidé z venku,“ upřesnil svůj záměr majitel Hraničního zámečku.
Na otázku, zda jeho zařízení nebude konkurovat lázním v Lednici, Jan Kašník odpověděl: „Nejde o žádnou konkurenci. Doufáme, že pověst lednických lázní k nám přivede hosty a zároveň naši hosté se mohou stát návštěvníky lázní.“
V nedávné době otevřeli manželé Vyhnalíkovi wellness studio také v Mikulově. Jeho součástí je kromě sauny, vířivky a solária také solná jeskyně, restaurace a tropická zahrada. Provozovatelé plánují i speciální hodiny v solné jeskyni pro maminky s dětmi.