Tohoto zakladatele světově známé firmy KOH-I-NOOR nyní připomíná nově otevřená výstava v útrobách lednických zámeckých jízdáren.

Tento světoznámý architekt je s Lednicko-valtickým areálem úzce spjat. Jako knížecí architekt tady vytvořil spoustu významných staveb, na prvním místě bychom mohli jmenovat třeba Minaret a Janův hrad. Na naší výstavě se lidé dozvědí více o jeho životě, práci i vynálezech. Myslím, že je nesmírně zajímavá pro všechny věkové kategorie,“ nalákala kastelánka lednického zámku Ivana Holásková.

Podíejte se, jak zve na výstavu kastelánka Ivana Holásková:

Zdroj: Deník/Iva Haghofer

Podobnou výstavu té, která je nyní instalovaná v Lednici, loni mohli obdivovat návštěvníci Národního technického muzea v Praze. „My jsme se jejich výstavou inspirovali. Část jsme převzali a zbytek doplnili,“ prozradila kastelánka.

Zámeček a přilehlý areál před třemi lety koupil Slovák Robert Nemcsics. Kompletní náročné obnovy se dočkaly nejen vnitřní prostory památkově chráněné empírové stavby. Ta pochází z dílny předního lichtenštejnského architekta Josepha Hardtmutha.
Lány: Zakletý zámeček mezi lužními lesy, který vysvobodil slovenský rytíř

Expozice věnovaná Hardtmuthovi, který je známý mimo jiné i tím, že zdokonalil obyčejnou tužku, je k vidění v běžné otevírací době zámku, zatím po celou sezonu. Vstup na ni je zdarma.