„Tento první víkend bude trochu omezenější, ale od toho dalšího už otevřeme všechny okruhy," nechala se slyšet kastelánka lednického zámku Ivana Holásková.

Zájemci o prohlídku nahlédnou do reprezentačních sálů v přízemí zámku. Ty sloužily k pořádání společenských akcí, plesů a bálů. Lákavou pozvánkou do zámeckého skleníku jsou právě rozkvetlé orchideje.

Od května pak v Lednici otevřou nově opravenou historickou elektrorozvodnu 
z roku 1910. „Na to bude navazovat prohlídka sklepů. Tam bude možné zhlédnout historická topeniště k teplovzdušnému podlahovému vytápění, které sloužilo do doby, než zámek opustili Lichtenštejnové," sdělila kastelánka.

To umělá zřícenina Janův hrad u Podivína se zájemcům na rozdíl od nedalekého zámku otevře až příští víkend. V dubnu tam jako první akci chystají Velikonoční jarmark.

„Po zahájení plného provozu všech prohlídkových tras nabídneme turistům spoustu kulturních akcí. Opět spustíme akvadukt. A do romantického prostředí zámku pozveme diváky na muzikál Bídníci, ale i na Klasiku pod hvězdami v podobě opery Nabucco," vyjmenovala Holásková.

Plné vstupné na první okruh činí 150 korun, snížené rovnou stokorunu. Do skleníku je to šedesát a čtyřicet korun, na minaret pak padesát a třicet korun.