Festival začne v pátek v osmnáct hodin v kinosále divadelní hrou Hygiena krve v nastudování Divadla Líšeň. „Inscenace vychází z historických materiálů, jako jsou dobové vyhlášky a zákony, výpovědi pamětníků či projevy nacistů. Tyto zdroje jsou zpracované do nadčasové výpovědi," uvedla Chludilová.

Do Mikulova zavítá i herečka, zpěvačka a autorka knihy Divný kořeny Hana Frejková. Od půl osmé večer povede besedu v kinoklubu. Posluchače zavede do svého dětství. V knize se pohybuje na rozhraní memoárů a zpovědí. Nahlíží na politické procesy padesátých let očima sedmiletého dítěte. „Její otec Ludvík Frejka byl v roce 1952 popravený. Ji i matku, německou herečku Elisabeth Warnholtzovou vystěhovali z pražského bytu. Frejková se až po padesáti letech odvážila vydat zpět do svého dětství a vyprávět své vzpomínky," doplnila informace organizátorka.

Součástí besedy bude po celý večer také ochutnávka židovské kuchyně.

Sobotní program bude pokračovat od patnácti hodin v galerii Efram koncertem Jidiš ve třech. Společně s Frejkovou vystoupí Milan Potoček a Slávek Brabec.

Na neděli je připravený koncert v podání Jiřího Hoška a Dominiky Weiss Hoškové. Začne v jedenáct hodin v Horní synagoze.

Chybět nebudou ani komentované prohlídky židovských památek.

Vstupné na všechny pořádané akce je dobrovolné.

Na co se těšit
pátek (městské kino, kinoklub)
18.00 Hygiena krve, divadlo
19.30 beseda s Hanou Frejkovou

sobota (galerie Efram)
15.00 Jidiš ve třech, koncert
17.00 vernisáž prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Mikulov

neděle (synagoga, hřbitov)
9.00, 14.00, 15.00 prohlídky11.00 Dominika Weiss Hošková a Jiří Hošek, koncert