„Každý rok se zúčastňujeme nějaké soutěže. Loni se jedna konala i u nás. Snažím se všude propagovat školní stravování a umění našich šikovných kuchařek,“ podotkla vedoucí pohořelické školní jídelny Marta Mandincová.

Na soutěž o nejlepší školní oběd narazila na konferenci školního stravování v Pardubicích. Řekla si proto: proč nezkusit štěstí? Soutěžní klání mělo jasné podmínky. Týmy se musely s jídlem vejít do ceny 27,50 korun na jednu porci pro dítě od jedenácti do čtrnácti let. Pokrm také musel obsahovat rybu nebo luštěninu.

„Porotci viděli jen fotky, složení pokrmů a cenovou kalkulaci,“ vysvětlila Mandincová. Pohořelické kuchařky poslaly do soutěže rybí polévku, kuřecí prsíčka v cizrnovém těstíčku se špenátovou bramborovou kaší a salát z čínského zelí s kukuřicí a mrkví.

Pohořelická jídelna se nakonec probojovala mezi desítku nejlepších. O nejvyšší mety bude bojovat sedmadvacátého října v Praze.

A to není vše. Lidé navíc mohou jídelny podpořit i svými hlasy na webových stránkách www.yesneyes.cz. Která jich získá nejvíc, tam se následně vypraví pomáhat oblíbené kuchařské duo z pořadu Kluci v akci Filip Sajler a Ondřej Slanina.