Mrtvý komunista = dobrý komunista. To Ti patří, Ty lůzo rudá!!! Takto nevybíravě někdo na webu Břeclavského deníku komentoval článek o zastřelených ovcích lanžhotského komunisty Petra Uhlíře. Za pár minut sice nesnášenlivý příspěvek anonymního čtenáře zmizel, protože porušoval pravidla slušné diskuze, ovšem Uhlíř si jej přečíst stačil. Pořádně ho rozčílil.

„Je to síla. Zvažuji podání trestního oznámení. Pokud tedy bude možné zjistit IP adresu, ze které dotyčný příspěvek do diskuze poslal. Kde je hranice, kdy se přestane střílet po zvířatech a začne po lidech? Mám strach o svoji rodinu,“ neskrýval Petr Uhlíř obavy.

Opozičnímu zastupiteli za KSČM někdo postupně na soukromém pozemku u rybníka střílí ovce. Z šestnácti kusů zbyly už jen čtyři. Uhlíř nevyloučil, že v pozadí mohou být politické motivy a jeho kritická vystoupení vůči současnému vedení města.

Dcera měla potíže

Podnikatel si myslí, že nenávistný vzkaz napsal někdo z Lanžhota. Vedou ho k tomu i potíže jeho starší dcery před posledními komunálními volbami ve škole. „Někteří spolužáci jí řekli, že má otce komunistu, proto se s ní nebudou bavit. Pomohla jí až ředitelka školy a třídní učitel,“ popisoval muž, kterého z KSČ před rokem 1989 paradoxně vyhodili. Do strany znovu vstoupil až po Sametové revoluci.

„Vztahy v Lanžhotě jsou po drsné předvolební kampani stále vyostřené a plné nenávisti. Nikde jinde jsem se s ničím podobným nesetkal,“ uvedl Uhlíř, který hraje v cimbálové muzice Hudci i politikům různého zabarvení. Jednou dokonce i slovenské vládě.„Je mi líto, že dvaadvacet let po roce 1989 může mít někdo takové názory. Spíš by se měl dotyčný podívat, co se děje teď. Kanál v obci není levicový ani pravicový. A lidé by se neměli rozdělovat podle politického smýšlení,“ vrátil se zastupitel k nenávistnému příspěvku.

Výhrůžky hodné extremistů zaskočily i Antonína Hostinu z ODS, hlavního rivala starosty Lanžhota Františka Hrnčíře (TOP 09). Hostina si myslí, že právě Hrnčíř dělí lidi ve městě na dva tábory.„S Petrem Uhlířem jsme se moc nemuseli. Sešli jsme se několikrát až kvůli postříleným ovcím, když mě požádal o pomoc při šetření prvních útoků. Nedlouho poté mě kolegové z rady města Hrnčíř, Pardík a Petrla upozornili, že bych měl zvažovat, s kým se stýkám. Tam začaly naše neshody a pokračovaly až do voleb, kdy jsem byl očerňován a používán ke strašení lidí, že s Hostinou se vrátí do Lanžhota komunisti. Dnes Uhlířovi věřím, že střílení jeho ovcí má politický podtext,“ řekl Hostina.

Uhlíř má zase starostovi za zlé jeho výroky, že lanžhotský podnikatel „má takové aktivity, které nevylučují cokoliv“. „Byl bych rád, kdyby se mi veřejně omluvil. A napříště už mě bez důkazů neurážel,“ vzkázal člen KSČM.„Řekl jsem, co jsem řekl, a více už se k této záležitosti nehodlám vyjadřovat,“ reagoval Hrnčíř. Také rezolutně odmítl, že by on byl tím, kdo rozděluje Lanžhot. „Moje osoba to rozhodně není, já jsem žádnou nenávistnou kampaň nerozjel. Byl to někdo úplně jiný,“ nechal se starosta slyšet.