„Bohužel na zasedání přišli jen tři členové ze sedmi. Jeden byl v zaměstnání, další se omluvili ze zdravotních důvodů. Rozhodovat o novém místostarostovi tak nepřipadalo v úvahu,“ vysvětlil starosta Sedlece Rudolf Pelán.

Ten se právě před časem přesunul z pozice místostarosty na post prvního muže obce. Své funkce se totiž vzdal Vladimír Švajda, který své rozhodnutí zdůvodnil závažnými zdravotními problémy.

„K rezignaci mě přiměly zdravotní důvody. Mám před sebou ještě nějaká vyšetření. V pracovní neschopnosti jsem od října loňského roku,“ řekl tehdy k rezignaci Švajda, který ale dále zůstává zastupitelem.

Obecní úřad v Sedleci se bude muset bez místostarosty obejít minimálně měsíc. Zastupitelé se totiž sejdou nejdříve na konci března. „Nechci vůbec spekulovat, kdo na uvolněné místo usedne. Kandidátů je více. Bylo by kontraproduktivní, kdybych uvedl jméno nějakého kandidáta,“ poznamenal Pelán.

Ani další jednání zastupitelstva ovšem nemusí podle jeho slov přinést kýžený výsledek, tedy zvolení nového místostarosty. „Například pokud bude zastupitelstvo v nekompletním počtu. Nebo když dva kandidáti získají stejný počet hlasů,“ podotkl starosta Sedlece.