V Perné zpochybnil volby lídr ODS Karel Studénka. Tomu se nelíbilo, že si podle něj starosta Ludvík Michlovský z KDU–ČSL udělal v tamním občasníku Perný život předvolební kampaň. A ostatní kandidující prý vůbec netušili, že mají noviny vyjít. Soud však tuto žalobu zamítl. Ustavující zastupitelstvo tedy vedení obce naplánovalo na čtvrtek pětadvacátého listopadu.

Zastupitelsvo mohou svolat také Přítlučtí. Ti čekali už na druhé rozhodnutí soudu, který se nejprve zabýval žalobou od Alfonse Kropáče z Nových Mlýnů a posléze i návrhem na neplatnost voleb, který podala skupina občanů z obce.

Obě žaloby poukazovaly na to, že volební obálka, kterou dostali obyvatelé do schránek, obsahovala i dopis od místostarostky, jež propagovala dvě volební strany, konkrétně ČSSD a Sdružení nestraníků.

V obou případech soud návrhy na neplatnost zamítl. Nové zastupitelstvo by se tak mělo sejít do patnácti dnů od zveřejnění usnesení.

Výsledek z Krajského soudu znají už i v Borkovanech. Manfred Reichenberger podle informací starosty nesplnil potřebné podmínky, a tak se soud jeho návrhem vůbec nezabýval. Zastupitelstvo se v obci koná v úterý třiadvacátého listopadu.