Poprvé vyslovil myšlenku na založení fotoklubu na své výstavě retrospektivní fotografie v roce 2010 právě v Hustopečích.

Částečně zde tenkrát představil svou tvorbu ze sedmdesátých a osmdesátých let, a tím přišel k nápadu, že by rád navázal na činnost z té doby. „Dříve jsem byl členem klubu v Břeclavi, ale ten se kolem roku 1990 rozpadl a já jsem potom tak dvacet roků nefotil. Po té výstavě jsem oslovil profesionály a všechny zájemce, zda by se nechtěli 
na kroužku podílet," vzpomíná muž z Velkých Němčic, který má focení pouze jako dlouhodobý koníček. Jinak se věnuje ovocnářství.

První oficiální setkání přivítalo na dvě desítky zájemců z řad profesionálů i amatérů. Sešla se směsice fotografů 
z Břeclavska s různými zkušenostmi a technikou focení. „Fungujeme od jara roku 2011. Členové se různě obměňují, ale stále je nás přes dvacet," vypočítává nadšenec pro focení.

Každý měsíc mají profesionálové i amatéři, kteří fungují pod záštitou Městského muzea a galerie v Hustopečích, schůzi. „Kromě toho míváme klubové výstavy. V prosinci jsme pořádali i salon fotografií," vypráví muž.

Nyní připravuje výstavu, kterou nazval Magická JM. „Každý si pod tím názvem může cokoliv představit. Mám nachystaných asi osmdesát snímků z okolí Lednice, Břeclavi a Hustopečí. Představím různá zátiší a detaily," dodává Bažant.

Výstava, kterou zahájí v sobotu 
v šestnáct hodin, potrvá do 22. března.