Stavbu, která vyšla na sedmadvacet milionů včetně daně, má zhotovitel vedení týmu předat již na konci dubna. „Dosavadní kabiny, které mužstvo využívalo, byly zcela nevyhovující. O tom, že bychom měli postavit zázemí nové, se hovořilo posledních asi osm let. Původně se měly kabiny stavět na povrchu. To však nedovolili památkáři. Projekt jsme proto nechali upravit tak, aby byla většina zázemí schovaná pod zemí. Ze silnice tedy prakticky nebudou kabiny vidět. Stavbu to nicméně prodražilo oproti původnímu plánu o asi třicet procent,“ přiblížil předseda valtického klubu Luboš Kukliš.

Nové zázemí pro valtické fotbalisty:
• Termín zahájení: 26. 6. 2019
• Termín dokončení: 24. 4. 2020
• Náklady: 27 milionů korun včetně daně (necelých 16 milionů přispělo ministerstvo školství, 2,2 milionu kraj a 9 milionů město Valtice)
• Slavnostní otevření: 25. 7. 2020
• Největší kabina: Kabina domácích fotbalistů o velikosti 46 metrů čtverečních. Její součástí bude i sauna k regeneraci.

Kabiny se přesunuly na stranu blíže ke hřbitovu a k silnici vedoucí od Lednice. „Zde se nacházely ostatně i historicky. Dokonce máme letecký snímek z roku 1961. Zvažovali jsme, že bychom využili dosavadních prostor, které fotbalistům sloužily asi čtyřicet let. Nevyhovovaly však co do prostoru. Navíc pozemky v jejich blízkosti ani nevlastnilo město,“ zmínil Kukliš.

Součástí budovaného zázemí budě pět kabin pro domácí týmy, jedna kabina pro hostující mužstvo a speciální kabina pro rozhodčí. „Za zajímavost určitě stojí, že kabina mužů má velikost šestačtyřicet metrů čtverečních. Počítá se pochopitelně s veškerým komfortem včetně sociálního zařízení, sprch, prádelny, a dokonce i klubovny s kapacitou pětačtyřicet osob. Na tu navazuje VIP krytá terasa a terasa otevřená. Vše s výhledem na hrací plochu,“ vyzdvihl předseda klubu.

Oficiální otevření a představení nového zázemí chystají Valtičtí na sobotu 25. července. Valtice budou hostit turnaj obcí Lednicko-valtického areálu. „Plánujeme také výsadbu stromů, které jsme kvůli zasazení kabin do země museli pokácet. Rádi bychom také, aby se lidé mohli podívat na místa, kam se zřejmě už nikdy více nedostanou,“ nalákal Kukliš.

Výstavbu kabin podpořilo necelými šestnácti miliony korun ministerstvo školství a částkou 2,2 milionu kraj. Devíti miliony se podílelo také město Valtice. „Mám radost, že se podařilo projekt uskutečnit. V jednu chvíli se totiž dokonce jednalo o budoucnosti valtického fotbalu. Nevypadalo to vůbec růžově. Jedním z důvodů, proč fotbalisté odcházeli, bylo právě i nevyhovující zázemí,“ sdělil valtický starosta Pavel Trojan.