„Uvítáme, když lidé stromky odnesou do sběrného dvora Temposu. Pokud je ale nechají u jakéhokoliv kontejneru, pracovníci Temposu stromek odvezou," oznámil tajemník radnice Zdeněk Opálka.

Břeclavané, kteří se se symbolem Vánoc nechtějí zatím rozloučit, mohou s vyhazovem klidně počkat. „Odpad se sváží v pravidelných intervalech, takže není problém je ke kontejnerům nebo do sběrného dvora přinést kdykoliv později," sdělil Opálka.

V Hustopečích se o smrčky, borovičky a jedle postarají tamní technické služby. „Lidé je mají možnost odkládat podobně jako pytle s tříděním odpadem. Pracovníci technických služeb je budou průběžně odvážet na sběrný dvůr, kde je odborná firma zlikviduje," přiblížil první muž Hustopečí Luboš Kuchynka.

Zbavit se jehličnanu mohou snadno i obyvatelé Mikulova. „Stromky lze přinést k nádobám na bioodpad, odkud si je služba odveze do sběrného dvora," popsal mikulovský tajemník Jiří Večeřa.

Sběrný dvůr slouží po vysloužilé vánoční stromky například i ve Vrbici. A to ve středu odpoledne a v sobotu dopoledne. „Za přinesené stromky lidé nic neplatí," řekl starosta Vrbice Tomáš Bílek.

Ani lidé v Brodu nad Dyjí, kde sběrné místo nemají, nemusejí zoufat. „Většina obyvatel stromky likviduje doma. Ostatní je mohou nechat před domem, firma STKO je odveze," informovala starostka obce Pavla Norková.