„Zkolaudovaná a uvedená do provozu by nová rozhledna měla být na konci září. Vzhledem k tomu, že z kopce je do kraje už tak pěkný výhled, bude opět vysoká asi jen tři metry,“ přiblížil starosta Staroviček Vladimír Drbola.

V blízkosti rozhledy se bude nacházet zastřešené posezení. „Napadlo nás, že by dominanta kopečku mohla vypadat jako kostelní věž, kterou máme v obci. A vzhledem k tomu, že se pod kopcem nachází boží muka, rozhodli jsme se tato dvě místa symbolicky spojit příběhem. Tím by měla být malá křížová cesta vedoucí od božích muk ke kostelu, který připomene právě rozhledna,“ představil Drbola.

Adéla Maděryčová na finálovém večeru Miss Czech Republic 2020.
Z ramínka na šaty chci být dáma, říká břeclavská finalistka modelingové Miss

Rozhlednu U Obrázku nechali Starovičští zbořit na konci loňského roku. Důvodem byl její špatný technický stav. Nová stavba by měla vyjít na asi půl milionu korun.

Návštěvu nové starovičské rozhledny si určitě nenechá ujít ani Martina z Břeclavi se svými dvěma dětmi. „Rozhodně jsem pro, aby obce budovaly rozhledny. I když jsme vyjetí někde na dovolené, tak s dětmi obrážíme každou rozhlednu, kterou v okolí najdeme. Samozřejmě s čím krásnějším výhledem do okolí, tím je to lepší," usmívala se.

Archeologové u zámečku Pohansko - Studentka antropologie Tereza Běťáková pracuje 24. července 2020 na místě archeologického výzkumu poblíž zámečku Pohansko na Břeclavsku, kde byly objeveny hroby z 9. století, tedy z období Velké Moravy.
Archeologové našli na Pohansku u Břeclavi čtyři kostrové hroby z 9. století

Podívat se do krajiny nemohli před víc než rokem ani Velkopavlovičtí. Tamní rozhledna Slunečná byla totiž víc než měsíc uzavřená. A to kvůli výměně nevyhovujících trámů. „Některé kůly jsou napadené hnilobou více, jiné méně. Sice návštěvníkům žádné nebezpečí nehrozí, je však nejvyšší čas je vyměnit,“ zdůvodnil tehdy tamní místostarosta Petr Hasil.