„Paní ředitelka Kateřina Arajmu nás informovala, že už nabízeli nemovitost k využití orgánům státní správy. Nepřihlásil se ale žádný zájemce. Stát pro tuto budovu nemá uplatnění. Proto úřad připravuje nabídku nemovitosti k veřejnému prodeji," sdělil Vojta.

V seznamu státního majetku, který úřad prodává, ještě v pátek polorozpadlá ruina na ulici Národních hrdinů nefigurovala. Měla by se tam ale objevit v nejbližších týdnech.

Kdysi vyhlášený kulturní klub stát před lety „přihrál" sdružení Česká komora, které se zavázalo, že bude nadále nabízet programy především pro mládež. Nestalo se. Dům chátral, až se dostal do současného neutěšeného stavu.

Okresní soud proto rozhodl, že se majetek vrátí státu. „Paní ředitelka nám řekla, že není spokojená se stavem, v jakém se budova nachází. Zdůraznila ovšem, že není zapříčiněný nečinností úřadu, nýbrž dlouhým soudním sporem s Českou komorou," připomněl Vojta, že úřad disponuje majetkem až od letošního jara.

Současně zopakoval, že město nemá o koupi objektu zájem. „Byla by to velká zátěž. Doufám ale, že se najde vhodný zájemce, který přistoupí 
k opravě budovy, aby nehyzdila centrum města," vyslovil přání místostarosta­.