Červnové počasí na Břeclavsku připomíná tak trochu houpačku. Těžkou hlavu z něj mají také zemědělci. Horší než loni to ale být nemůže, shodují se.

„Je pravda, že na takové výkyvy v teplotách nejsme v červnu zvyklí. Když to ale srovnáme s loňským katastrofickým scénářem, je to letos určitě lepší," vzpomněl ředitel břeclavské okresní agrární komory Ladislav Sečkář na škody způsobené před rokem mrazy a dlouhodobým ničivým suchem.

Pokud se podle něj naplní předpovědi meteorologů a nadměrné teplo vydrží jen do čtvrtka, není se čeho bát. „Všechno je nyní zhruba o tři týdny zpožděné a díky horkému počasí se může tato ztráta snížit. Typickým příkladem jsou třeba teplomilné okurky. Chladnější červen je zbrzdil ve vývoji, teplo a dostatek vláhy jim nyní pomůže," sdělil Sečkář.

Ten se spíše bojí přívalových dešťů, bouřek a krupobití, které mohou vystřídat první letošní parna. „To by bylo hodně špatné. Mohlo by polehnout obilí a pak by teprve nastal problém. Velké škody hrozí i při krupobití, které by zasáhlo výraznější část okresu. Do sklizně je ještě hodně daleko," konstatoval ředitel břeclavské agrární komory. Jak dodal, už nyní je téměř jisté, že sklizeň bude oproti loňsku o něco opožděná.

Houbové nebezpečí

Nebývale chladné počasí v první polovině měsíce června nadělalo vrásky také pěstitelům vinné révy. „Vinice v červnu kvetou. Neobvykle nízké teploty však měly na kvetení hroznů negativní vliv. Docházelo k jeho opožďování. V krajním případě se může dokonce stát, že hrozny nestihnou správně vyzrát. Při vytrvalých deštích může navíc nastat i sprchnutí, kterým se rapidně sníží úroda," varoval například Marcel Lanžhotský z vinařství Patria Kobylí.

Ještě více ohrožené než moravské vinohrady byly chladem a vodou vinice v Čechách, ale také v Maďarsku, na Slovensku či Německu. „Nižší výnosy by ovlivnily celý trh s víny. Pokud nám však budou přát klimatické podmínky v létě a na začátku podzimu, nižší úroda z vyzrálých hroznů by byla základem pro opravdu vynikající vína," naznačil kobylský sklepmistr, že případná menší úroda by mohla znamenat vyšší kvalitu ročníku.

Po skokovém oteplení nyní ohrožuje vinnou révu jiný strašák, a to houbové choroby. „Z nich teď máme obavy. Hrozí zejména perenospora. Pokud ale bude parné období trvat jen krátce, měli bychom se s tím snad vypořádat," vyjádřil naději předseda Zemědělského družstva v Bulharech Antonín Osička.

Také on se stejně jako Sečkář nejvíc obává krupobití, větších přívalových dešťů a silných větrů. „Mohlo by dojít k výraznějšímu polehnutí obilovin, a to je to poslední, co by nám chybělo. Po loňské katastrofě se potřebujeme trochu ekonomicky nadechnout," přiznal Osička.