Pohřeb oblíbeného pedagoga, který kromě průmyslovky vedl i obchodní akademii a učiliště v Sovadinově ulici, se bude konat v pátek 8. ledna. Uctít jeho památku mohou přátelé, kolegové, známí, ale i bývalí studenti v době od půl jedné do čtvrt na dvě odpoledne ve smuteční obřadní síni v Mikulově.

Glierovo jméno je spojeno také s Lednicí, kde žil se svou rodinou a kde se i politicky a společensky hodně angažoval. „Zejména je však je spojeno s Břeclaví, kam po vystudování Fakulty strojního inženýrství na Vysokém učení technickém v Brně v roce 1981 nastoupil na Střední odborné učiliště Sovadinova jako učitel odborných předmětů a vychovatel. Dále zde působil v roce 1987 jako ředitel,“ vzpomněli z vedení školy.

Lisování vysušených hroznů odrůdy Pálava pro slámové víno trvá čtyřiadvacet hodin. FOTO: Chateau Valtice
Slámovku lisovali ve Valticích. Podívejte se, jak vzniká víno vonící po růži

Ředitelem Střední průmyslové školy Edvarda Beneše se Jaroslav Glier stal v roce 2004. „V tom roce byla sloučena pod břeclavskou průmyslovku učiliště Břeclav a Valtice. V roce 2012 se součástí školy stala ještě Obchodní akademie Břeclav, takže řídil největší břeclavskou školu. Pod jeho vedením pracovala velká řada učitelů i studentů a známých osobností. Školám dal pan Glier i nynější moderní podobu, všechny jejich budovy opravil, získaly novou fasádu a jsou také moderně vybavené,“ podotkli z vedení.

Jak zdůraznila, Jaroslav Glier nebyl jenom ředitelem školy a učitelem. „Jako každý člověk měl i spoustu koníčků a zájmů. Rád jezdil s kamarády na ryby a v zimě na hory lyžovat. Pocházel z Olomoucka, ale na jižní Moravě přilnul k práci ve vinohradu a k pěstování vína, o němž rád hovořil na setkání s přáteli,“ přiblížili ze školy.

U Pasohlávek vznikne i čínský lázeňský komplex. Hotovo by mělo být do roku 2026.
Sanatorium Pálava je blíž realitě. Vybrali projekční společnost

Jaroslav Glier odešel nečekaně uprostřed rozdělané práce. „Je nám to všem velmi líto a budeme na něj vzpomínat jen v dobrém, neboť za člověka mluví v životě především odvedená práce a přátelství,“ dodali smutně.

Zapálit svíčku a vzpomenout na ředitele Gliera mohou lidé i u budovy průmyslovky, kde vedení školy nechalo zřítit pietní místo.