Budoucí kadeřnice a kosmetičky z břeclavské soukromé střední odborné školy jim pod vedením dvou mistrových splnily každé přání. Záslužnou věc k Mezinárodnímu dni žen zorganizovalo kostické občanské sdružení Rozvoj Podluží.

„Touhle akcí chceme okolí říct, že všechna morálka ještě nevymřela,“ poukázal zástupce sdružení Břetislav Zachař. Nejde o první takovou spolupráci s břeclavským učilištěm. „Loni jsme přivezli do učňovského střediska babičky z břeclavského domu seniorů. Tam je dívky česaly a upravovaly,“ vylíčil Zachař.

K dobročinné činnosti ho vede nemilá osobní zkušenost. „Má žena leží tři roky po mrtvici v léčebně dlouhodobě nemocných. Nejdřív jsem chtěl poděkovat personálu za to, jak se o ni dobře stará. Nakonec to dopadlo tak, že dvaatřicet ležících nemohoucích žen děvčata z učňáku učesala, vyfoukala jim vlasy a upravila je, aby si babičky uvědomily, že o ně někdo má zájem,“ podotkl Zachař.

Z návštěvy mladých kadeřnic a kosmetiček ve valtické léčebně dlouhodobě nemocných se po dobré odezvě stane tradice. „Došel za námi tamní ředitel a ptal se, jestli by šlo každý měsíc zařídit upravování klientek léčebny. Řekli jsme, že by to šlo. Se školou spolupracujeme dobře a umíme sehnat potřebné peníze,“ slíbil zástupce občanského sdružení Rozvoj Podluží.

Součinnost se sdružením si velmi pochvaluje kostická starostka Anna Bradávková. „Od letošního prvního února si pronajali prostory v našem domu pro seniory. V obci si vybudovali dobré postavení, což je znát z postojů lidí,“ říká.

Čtvrtečním programem pro ženy v sálu domu seniorů byla nadšená. „Něco takového jsme tady ještě neměli,“ pochvalovala starostka zajímavý počin. Sama, ač nemocná, využila alespoň služeb kosmetičky.