Jeho zástupcem ve vedení obce je Tomáš Valášek (Sdružení nestraníků). „Volba nebyla předem dohodnutá, ale většina zastupitelů se vyjádřila pro zvolení mě i pana Valáška," ozřejmil starosta.

Ten se ujal vedení přítluckého obecního úřadu dočasně už po podzimní smrti dlouholetého starosty Stanislava Ludvíka (také ČSSD), který zemřel po dlouhé těžké nemoci. Tehdy ještě Kadlec zároveň docházel i do zaměstnání. 
V době komunálních voleb pracoval jako skladník. Nyní je jako starosta uvolněný, jednapadesátiletý Valášek bude svou novou funkci vykonávat při zaměstnání.

Novým zastupitelem za sociální demokraty se místo Ludvíka stal Róbert Kuchta.

Přítlučtí už v prosinci schválili také obecní rozpočet na příští rok. Jako nejvýznamnější investiční akcí plánují rekonstrukci tamní čistírny odpadních vod. „Částka určitě přesáhne deset milionů korun, ale přesnou cenu se dozvíme od investora až na dalším zastupitelstvu v lednu. Určitě si zažádáme i o dotaci," zveřejnil Kadlec.

Kromě Přítluk vyměnili letos z různých důvodů starostu také v Kobylí, Dolních Věstonicích a Velkých Pavlovicích. V Novosedlech pak dokonce dvakrát.