„Krabičková dieta se hodí především pro ty, kteří v práci hodně sedí a nemohou nebo nechtějí sportovat. A přitom se rozhodli zhubnout,“ vysvětlila Klára Strušková z firmy Krabičková dieta Břeclav.

Jak to funguje? Firma ve spolupráci s výživovým poradcem připraví jídlo na celý další den. Rozdělí jej do krabiček a ty pak rozváží odběratelům. Po obědě nebo v podvečer. Každý dostane snídani, svačinu, oběd, druhou svačinu a večeři. Ženy za celodenní stravu zaplatí sto padesát korun, muži o třicet korun více.

„Jídlo je energeticky vyvážené. Připravujeme je na olivovém oleji a z tmavé mouky. Ochucujeme je kořením a bylinkami,“ řekla Strušková.

Firma je také schopná poradit s individuálními úpravami jídelníčku. „Například lidem, kteří sportují, takže mají větší výdej energie,“ uvedla odbornice na výživu.

Podle ní jsou krabičky návodem, jak se zdravě stravovat. Mezi jídly by neměly být pauzy kratší než dvě hodiny, ale ani delší než tři. Strušková také radí, aby byli lidé trpěliví. „Hlavně ženy chtějí zhubnout hned, “ smála se.

Zhubla šest kilo. Říká: První dva týdny byly fakt náročné

Problémy s váhou řeší pomocí krabičkové diety například osmadvacetiletá Klára Pyskatá z Břeclavi.Už čtvrt roku.

Kdy jste s krabičkovou dietou začala?
Krabičky s jídlem si objednávám od listopadu. Byla to nejlepší možnost, která mě napadla. Dříve jsem cvičila. Na to mi ale nezbýval čas a pohyb jsem začala zanedbávat.

Neměla jste s menšími porcemi problém?
První dva týdny byly opravdu hodně náročné. Abych zažehnala hlad a neporušila pravidla, jedla jsem větší množství zeleniny. Chvíle, že s krabičkami skončím, ale nepřišla. Uklidňovala jsem se i tím, že je to dieta. Že hlad je normální a přece něco vydržím. A dokázala jsem to. Malé porce mi už nevadí.

Jak se dnes cítíte?
Perfektně. S krabičkovou dietou se mi podařilo zhubnout už přes šest kilo. Vytrvám i dál, jsem spokojená.

Změnila byste na dietě něco?
Ne. Takto mně to vyhovuje. Přes Vánoce jsem se rozhodla připravovat si jídlo sama. Zjistila jsem, že na to nemám čas. Po čtrnácti dnech jsem se vrátila ke krabičkám.

VERONIKA SCHALLENBERGEROVÁ