Festivalu v Mikulově se zúčastní na sedmdesát cvičících pod vedením devíti lektorek. „Chci, aby akce byla pro příchozí velká radost, inspirace a zanechala v nich vzpomínku,“ prozrazuje osmadvacetiletá žena. Je ráda, že se o sebe lidi začínají víc starat a zajímat.

Na akci si zájemci vyberou z devíti druhů jógy. „Ráda zkouším nové cvičitele a styly. To jsem chtěla vytvořit v Mikulově, aby si každý vybral dle svého gusta. Ať už se lidé rozhodnou například pro čakra jógu, nebo naopak therapy-jógu, protože ji člověk nezná,“ říká povoláním projektová manažerka.

Józe se věnuje šest let a už dělá lektorku. Vadí jí, že někteří lidé z jejího okolí jógu považují za nějakou sektu. „Meditace i mantry jsou nástroj sebepoznání a zklidnění mysli. Nemůžete z práce přiběhnout na lekci, stoupnout si na podložku a začít. Je potřeba zklidnit mysl a odpoutat se od pracovních povinností,“ vysvětluje Bastlová.

Dnes podle ní lidé trpí tím, že je zaměstnání nutí k neustálým výkonům. „Právě cvičení a dechové techniky jim mohou pomoci v uspěchané době,“ uzavírá jogínka.